Masz ochotę na przerwę w karierze?

W pracy spędzamy dużo czasu, siedząc przy stole konferencyjnym i w różnych miejscach pracy, nic więc dziwnego, że od czasu do czasu pojawia się uczucie "potrzebuję przerwy". Jeśli właśnie to odczuwasz, być może masz do wyboru coś, co nazywa się przerwą w karierze.

Do przerwy w karierze należy podchodzić z dużą rozwagą, ponieważ nie istnieje żaden prawnie wiążący powód, dla którego pracodawca musi ją przyznać lub dla którego po powrocie należy wrócić na to samo stanowisko lub do tego samego przedziału wynagrodzenia. Wszystko zależy od zasad i procedur obowiązujących u danego pracodawcy. Z drugiej jednak strony, jeśli jesteś sfrustrowany siedząc przy biurku i potrzebujesz przerwy, warto się nad tym zastanowić.

W poniższym nagraniu wideo pewien mężczyzna opowiada o powodach, dla których zdecydował się na przerwę w karierze. Jest to interesujący materiał, więc warto go obejrzeć.

Jeśli masz podobne odczucia, to całkiem możliwe, że przerwa jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby odświeżyć swoją karierę. Jeśli całkowita przerwa nie jest tym, czego szukasz, może warto rozważyć elastyczny czas pracy? Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że pracownicy potrzebują czasem przerwy i jest to nieodłączny element nowoczesnego biura.

Czy kiedykolwiek zrobiłeś sobie przerwę w karierze?

Autor

Marek Michtoń

Projektant wnętrz, zainspirowany meblami oraz przestrzenią biurową - Warszawa.

Zobacz również