Dlaczego wszyscy spieszą się z przejściem na papier?

Przez ostatnią dekadę wydaje się, że wszyscy dążymy do wyeliminowania papierowej formy dokumentów, ale czy rzeczywiście tak się stało w Twoim przypadku? Wiele firm osiągnęło status częściowo pozbawionych papieru, ale wciąż nie udało im się pokonać ostatniej przeszkody na drodze do pełnej cyfryzacji.

Pytanie brzmi: dlaczego tak bardzo się spieszymy? Dlaczego rezygnacja z papieru jest najważniejszym celem dla firmy i jej współczesnych ambicji w zakresie projektowania biur?

Tak naprawdę sprowadza się to do trzech powodów. Brak papieru:

- Oszczędność czasu
- Oszczędza pieniądze
- Oszczędza środowisko

Kiedy tak to ująć, trudno się z tym nie zgodzić!

Unikanie papierowej formy dokumentów wymaga, aby firma dysponowała uporządkowanymi i bezpiecznymi metodami przechowywania dokumentów cyfrowych, a także przeszkolenia pracowników w zakresie korzystania z tych metod. Szafki na dokumenty mogą być nadal potrzebne w przypadku niektórych dokumentów, np. podatkowych itp., ponieważ w przypadku niektórych firm całkowite wyeliminowanie papieru może być niemożliwe.

Zmniejszenie ilości potrzebnego magazynu biurowego jest efektem ubocznym osiągnięcia statusu systemu bezpapierowego. W ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo, ale to właśnie oszczędność czasu i kosztów jest tym, co przyciąga firmy. Jednak fakt, że rezygnacja z papieru ma ogromny wpływ na środowisko naturalne, powinien być dla wszystkich najważniejszy.

Czy Twoja firma jest już pozbawiona papieru?

Autor

Marek Michtoń

Projektant wnętrz, zainspirowany meblami oraz przestrzenią biurową - Warszawa.

Zobacz również