Dlaczego siedzenie w łóżku nie jest rozwiązaniem przy pracy w domu

Kiedy myślisz o pracy w domu, prawdopodobnie masz raczej idylliczny obraz w swoim umyśle. Jasne, pod wieloma względami praca w domu może być całkiem idylliczna, ale nie wpadaj w pułapkę myślenia, że to jest idealne.

Ok, nie musisz podróżować do pracy każdego dnia i możesz pracować w piżamie, jeśli naprawdę chcesz, ale brak konieczności siedzenia przy biurku z kolegami każdego dnia może być również dość samotny w niektórych aspektach. Oznacza to, że trzeba znaleźć metody, aby przezwyciężyć potencjalną izolację i pozostać w kontakcie z biurem w inny znaczący sposób.

Jest jednak jeden problem, który większość osób pracujących w domu raz lub dwa dwa razy jest pokusa, aby pracować w części domu, która nie jest przystosowana do pracy.

Mówimy tu oczywiście o twoim wygodnym łóżku.

Jest to super-templating wstać, wziąć kawę, otworzyć laptopa i siedzieć tam stukając daleko na klawiaturze. Możesz myśleć, że jesteś produktywny, podczas gdy żyjesz wysokim życiem, ale szybko do przodu kilka dni i twoje plecy będą krzyczeć na ciebie.

Jest powód, dla którego meble biurowe są wymagane dla pracowników biurowych - sprawiają, że praca jest bardziej komfortowa i tworzy zdrowszy obraz. W zwykłym współczesnym biurze środowisko, chodzi również o stworzenie właściwego pierwszego wrażenia dla gości, ale nie jest to problem z domowymi biurami; w tym przypadku chodzi wyłącznie o komfort. Podczas gdy twoje łóżko może być wygodne przez dzień lub dwa, po tym nie da ci wsparcia, którego potrzebujesz.

Jeśli zdecydujesz się pracować w domu, potrzebujesz domowego biura, to takie proste.

Nie oznacza to, że koniecznie potrzebujesz wolnego pokoju, który remontujesz, aby wyglądał jak twoje regularne środowisko pracy, ale oznacza to, że potrzebujesz miejsca do siedzenia, z wygodnymi meblami, takimi jak biurko biurowe i regulowane krzesło biurowe, gdzie możesz się skupić, skoncentrować i być wygodnym. Potrzebujesz także przestrzeni magazynowej, która pozwala Ci przechowywać wszystkie Twoje przedmioty pracy z dala od poufnych i bezpiecznych, i dać Ci psychologiczną przerwę od oglądania ich, kiedy nie pracujesz.

Źle zaprojektowane biuro domowe sprawi, że praca w domu stanie się drobnym koszmarem, co jest szkodą, jeśli weźmiemy pod uwagę korzyści, jakie praca w domu może przynieść.

Sprawdź tę infografikę, która mówi o kilku wskazówkach, które możesz wykorzystać, gdy zdecydujesz się na pracę w domu.

Źródło - https://careerkarma.com/blog/remote-working-guide/

Problem z pracą w domu polega na tym, że większość ludzi nie myśli o tym dokładnie, zanim się w to zaangażuje. Jasne, możesz siedzieć w łóżku w piżamie i wysyłać e-maile, jeśli chcesz, ale jak już mówiliśmy wcześniej, twoje plecy cię za to znienawidzą i nie będziesz tak produktywny, jak mógłbyś być. Jeśli poświęcisz czas na zbadanie zalet i wad pracy w domu, będziesz w stanie odsunąć na bok wszelkie potencjalne problemy i złapać korzyści w większy sposób.

To, oczywiście, oznacza poświęcenie czasu na zaplanowanie i zaprojektowanie swojego domowego biura w sposób, który pozwoli Ci być tak wygodnym i produktywnym, jak to tylko możliwe. Oznacza to również dokładne przemyślenie swojej rutyny i opracowanie sposobu, w jaki można pozostać w kontakcie i blisko swoich kolegów z pracy, pomimo faktu, że nie siedzisz obok nich przy nowoczesnych stołach zarządu, jak kiedyś.

Odpowiednie przygotowanie jest tu kluczowe, ale jeśli to zrobisz, może się okazać, że wybór pracy w domu to najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłeś.

Autor

Aneta Hućko

Pracownik biurowy - Bydgoszcz.

Zobacz również