4 powody, dla których Twoja firma powinna rozważyć zatrudnienie freelancerów

Kiedy chcesz wykonać jakieś zadanie, oczywiście oczywiście, szukasz sposobu, aby wykonać je w najbardziej wysokiej jakości.

O ile nie masz pracownika z wysoce wyspecjalizowaną wiedzą na temat tego konkretnego zadania, możesz skończyć wydając czas i pieniądze na jego szkolenie. Czy to się naprawdę opłaca?

Oczywiście, w dłuższej perspektywie run, te umiejętności zostaną zachowane, ale co jeśli jest to coś, na co naprawdę nie możesz sobie pozwolić w the moment? Albo, co jeśli po prostu nie masz czasu, aby zwolnić pracownika, aby przeszkolić go w innym zadaniu lub odpowiedzialności?

W takim przypadku, czy myślałeś o zatrudnieniu freelancera zamiast tego?

Freelancing jest formą elastycznej pracy, zwykle wykonywanej zdalnie, która pozwala osobie pracować dla kilku różnych klientów, jednocześnie zarabiając na życie. Freelancer zazwyczaj pracuje dla siebie, tzn. jest samozatrudniony, ale ma umowy z różnymi klientami na wykonanie określonej ilości pracy jednorazowo, lub ma umowę na określoną ilość pracy tygodniowo.

Freelancing w zasadzie oznacza elastyczność.

Sprawdź tę interesującą infografikę, która przedstawia anatomię wysokiej jakości freelancera.

Źródło - https://visual.ly/community/infographic/business/anatomy-freelancer

Jeśli potrzebujesz małego kuksańca we właściwym kierunku, oto 4 powody, dla których powinieneś pomyśleć o zatrudnieniu freelancerów dla swoich potrzeb biznesowych.

  1. Zatrudnienie freelancera pozwala na dostęp do specjalistycznych umiejętności - Freelancerzy zazwyczaj specjalizują się w określonej dziedzinie, np. pisaniu treści, tłumaczeniu, projektowaniu stron internetowych itp. Oznacza to, że mają wysokie kwalifikacje i umiejętności w danej dziedzinie. W rezultacie, korzystasz z wyspecjalizowanych umiejętności, które dadzą Ci lepszy efekt końcowy.
  2. Zatrudniając freelancera oszczędzasz pieniądze na świadczeniach - Kiedy zatrudniasz pracownika, na pewno musisz zapłacić mu za pracę, którą wykonuje, ale nie musisz płacić mu zwykłych świadczeń, które zapewniłbyś innym pracownikom, takich jak składki emerytalne, wszelkie dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, za które płacisz, itp.
  3. Zatrudnienie freelancera odciąża Twoich obecnych pracowników - Zatrudniając freelancera, możesz odciążyć swoich obecnych pracowników w szczególnie pracowitym okresie. To zwiększy morale, a także wydajność w końcu.
  4. Zatrudniając fre elanceraoszczędzasz również na kosztach ogólnych - Freelancerzy pracują zdalnie. Pracują z przestrzeni co-workingowych, z własnego domu lub zupełnie gdzie indziej, a to oznacza, że nie Oznacza to, że nie musisz zapewniać im biurek, krzeseł ani innych mebli biurowych. To oszczędza pieniądze, ale oznacza również, że nie oświetlasz i nie ogrzewasz przestrzeni specjalnie dla nich. Więcej zaoszczędzonej gotówki!

Najważniejsze jest to, że kiedy znajdziesz wysokiej jakości freelancer, można zaoszczędzić pieniądze, czas, a będziesz mieć dostęp do specjalistycznych umiejętności, które nie wymagają, aby spędzić czas i pieniądze szkolenia istniejącego członka personelu. Obecni pracownicy będą szczęśliwsi, ponieważ nie są one podane dodatkową pracę do zrobienia, na górze, co już mają, a to wszystko zwiększa wydajność w dość duży sposób.

Jednak warto zauważyć, że trzeba poświęcić czas na znalezienie jakości freelancera, a nie po prostu zdecydować się na pierwszym znaleźć. Zorganizuj okres próbny i dowiedz się, czy mają umiejętności i wiedzę, której naprawdę potrzebujesz, a także czy są zorganizowani, trzymają się terminów i dobrze się komunikują. Jeśli poświęcisz czas na znalezienie wysokiej jakości freelancera, stanie się on atutem dla Twojego biznesu, a Ty skorzystasz na wiele różnych sposobów, które prawdopodobnie nie są widoczne na początku.

Możesz znaleźć wysokiej jakości freelancerów na stronach internetowych, poprzez słowo z ust lub poprzez grupy w mediach społecznościowych. Najlepiej nie wybierać po prostu najtańszego freelancera, ponieważ może to nie być odzwierciedleniem jakości pracy, którą wykonują! Czasami naprawdę dostajesz to, za co płacisz i jeśli chcesz znaleźć freelancera, z którym możesz pracować przez wiele lat, poświęć czas i zapłać to, na co zasługuje za swoją wiedzę i umiejętności.

Autor

Marek Michtoń

Projektant wnętrz, zainspirowany meblami oraz przestrzenią biurową - Warszawa.

Zobacz również