Jak umeblować nowoczesne biuro?

Praca w biurze to zazwyczaj spędzanie w tym samym pomieszczeniu około ośmiu godzin dziennie. Dlatego warto zadbać o to, aby to miejsce było przyjemne, atrakcyjne wizualnie dla pracowników i zapewniało komfort pracy. Pierwszą sprawą na która powinniśmy zwrócić uwagę to wybór odpowiednich mebli. Zanim dokonamy zakupu mebli biurowych przemyślmy dokładnie na czym będzie nam zależało i czego będziemy oczekiwać w ich funkcjonalności oraz ogólnym wyglądem. Dziś na rynku mamy naprawdę szeroki wybór mebli biurowych, które można dopasować pod każdy gust i styl urządzanych pomieszczeń.

Zastanówmy się w pierwszej kolejności jaki kształt mebli będzie nam odpowiadał i jaki będzie pasował do ogólnego charakteru biura, także do koloru ścian i dodatków jakie chcemy w nim umieścić. Najczęściej w nowoczesnym designie biur wybierane są meble niesymetryczne, np. niebanalne szafki, które wpłyną efektownie na wygląd pomieszczenia, krzesła z niespotykanym profilem oparcia czy też lada biurowa wyróżniająca się formą i kolorem. To wszystko wpływa na to, że nasze biuro staje się bardziej przyjazne dla pracowników i osób które odwiedzają naszą firmę. Oczywiście, wszystkie meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne, nie zapominajmy, że nawet najpiękniejsze meble, muszą służyć i ułatwiać pracę.

Kolorystyka mebli także ma znaczenie w ogólnym wyglądzie pomieszczeń biurowych. Przeważają kolory stonowane, pastelowe, jednak nie bójmy się zaakcentować niektóre elementy mocnym, zdecydowanym kolorem, który ubarwi całą aranżację. Kolorowe akcenty z łatwością zapobiegną nudzie w biurowych pomieszczeniach, ale też nie możemy przesadzić, bo nadmiar nie sprzyja koncentracji. Postarajmy się, aby ogólny styl i wygląd wybranych mebli tworzył piękną całość razem z kolorem ścian i podłogi, wszystko razem tworzy pozytywna atmosferę w biurze. Ciekawą propozycją, stosowaną przez wiele biur, jest wybór mebli w tonacji loga firmy, więc np. krzeseł, biurek czy szafek. Jest to bardzo pozytywnie postrzegane przez klientów, którzy łatwiej zapamiętują ogólny wizerunek firmy.

Autor

Dominika Pietrzak

Designer przestrzeni biurowej, dba o to aby każda przestrzeń była zaprojektowana ergonomicznie - Warszawa.

Zobacz również