Jak ulepszyć przestrzeń do spędzania przerw

Czy posiadasz obecnie przestrzeń do pracy grupowej? Jeśli nie masz pojęcia, o czym mówimy, to prawdopodobnie odpowiedź brzmi: nie!

Przestrzeń do odpoczynku to coś, o czym poważnie powinieneś pomyśleć, aby zainstalować ją w swoim miejscu pracy. Przestrzeń ta nie tylko daje pracownikom miejsce, do którego mogą się udać, gdy chcą się wyładować, odpocząć przez pięć minut, uspokoić się lub wyciszyć, ale jest także doskonałym miejscem do współpracy i dzielenia się pomysłami.

Kiedyś wszystkie burze mózgów odbywały się przy stole konferencyjnym, ale obecnie coraz więcej pracodawców rozumie, że kreatywności nie da się wymusić, a przestrzeń do odpoczynku to idealne miejsce na relaks, które jednocześnie jest wielofunkcyjne.

Wysokiej jakości przestrzeń do pracy musi różnić się od zwykłego środowiska biurowego, w przeciwnym razie atmosfera i klimat będą takie same. Miejsce to powinno być inspirujące, ale także relaksujące, stymulujące, a jednocześnie spokojne. To trudne zadanie, ale można je wykonać przy odpowiednim planowaniu i wykorzystaniu stylowych mebli biurowych w przystępnej cenie.

Jeśli masz już miejsce do pracy, czy spełnia ono swoją funkcję? Czy zapewnia pracownikom przestrzeń, której potrzebują, i czy przychodzą z niej świetne pomysły? Jeśli nie, nadszedł czas, aby ją odnowić. Jak zatem możesz poprawić swoją obecną przestrzeń na przerwy lub zrobić notatki, aby stworzyć własną, nową przestrzeń?

Wszystko sprowadza się do drobnych szczegółów, ale to one robią ogromną różnicę.

  • Siedziska - siedziska w przestrzeni do spotkań muszą być wesołe i jasne. Ta przestrzeń ma być inspirująca, więc warto pomyśleć o kolorach, ale także o wygodzie. Idealne będą krzesła w kształcie wanny, ponieważ wyglądają inaczej i ogólnie są bardziej relaksujące. Fakt, że powietrze może swobodnie krążyć wokół siedzących w nich osób, również przyczynia się do zwiększenia komfortu. Można również pomyśleć o siedziskach modułowych, które zapewnią prawdziwy zastrzyk luksusu.
  • Stoły - jakiego typu stoły znajdują się obecnie w Twojej przestrzeni do pracy? W tego typu pomieszczeniach najlepiej unikać formalnych biurek, a zamiast nich wybierać stoły o odpowiedniej wysokości, stoły z ławkami lub wielofunkcyjne kabiny biurowe, które zapewnią udaną burzę mózgów.
    Kabiny są idealne dla tych, którzy chcą rozmawiać o bardziej delikatnych kwestiach, lub dla tych, którzy chcą się zrelaksować.
  • Elementydekoracyjne - Przestrzeń do spotkań nie jest kompletna bez kilku elementów dekoracyjnych, dlatego warto pomyśleć o roślinach, wodotryskach i innych elementach naturalnych. Pomogą one stworzyć spokojną przestrzeń, a także sprzyjają skupieniu.
    Oczywiście można też pójść inną drogą i pomyśleć o kolorowych dekoracjach, np. w postaci ciekawych grafik na ścianach.
  • Poczęstunek - Jeśli chcesz, aby ludzie się zrelaksowali i współpracowali, musisz zapewnić im poczęstunek, który ułatwi cały proces. Może to być fontanna z wodą lub mała lodówka z sokami owocowymi.
    Jeśli chcesz zaoferować przekąski, możesz wyposażyć pomieszczenie w automat sprzedający.

Modernizacja przestrzeni biurowej oznacza odświeżenie jej i sprawdzenie, gdzie można wprowadzić drobne zmiany, które mogą mieć duże znaczenie. Istnieje wiele fajnych opcji siedzeń biurowych, które można sprawdzić, takich jak ławki, stołki i pokryte tkaniną bloki.

Aby Twoja przestrzeń stała się spokojnym i inspirującym miejscem, może być konieczne wprowadzenie kilku zasad.
Nie sugerujemy, abyś przypiął do ściany listę z wszystkimi zakazami i zakazami, ale upewnij się, że wszyscy wiedzą, do czego służy przestrzeń do odpoczynku i jak należy się w niej zachowywać. Nazwij to etykietą miejsca do odpoczynku, przy czym w większości przypadków chodzi o zdrowy rozsądek i szacunek dla innych.

Autor

Aneta Hućko

Pracownik biurowy - Bydgoszcz.

Zobacz również