Ważne parametry i funkcje foteli biurowych

Osoby, które muszą pracować przez wiele godzin przy monitorze siedzą w pozycji, która nie do końca będzie korzystna dla naszego kręgosłupa. Dlatego właśnie wybranie dobrych mebli biurowych jest tak ważne. Jeśli będziemy spędzać na krześle biurowym 6 czy 8 godzin dziennie to bez wątpienia musi być ono dobrze dopasowane. W momencie, gdy takie krzesło będzie wygodne dla pracownika będzie zadowolony, będzie czuł się komfortowo a co za tym idzie będą się pojawiać lepsze efekty jego pracy, ponieważ wydajność będzie większa. Jeśli krzesło nie będzie wygodne może się okazać, że praca nie będzie realizowana na odpowiednim poziomie, ponieważ pracownik nie będzie w stanie skupiać się na swoich zadaniach. Zacznie wykonywać je niedbale i co za tym idzie nie będą tak wykonywane, by zadowolić pracodawcę. Pracodawcy obecnie są coraz bardziej świadomi i zdają sobie coraz lepiej sprawę z tego jak ważną kwestią będzie zapewnienie komfortu pracownikowi.

I gdy chodzi o wybranie krzesła biurowego również może to być element, który o tym komforcie będzie decydował i dlatego należy o niego stosownie zadbać. Trzeba między innymi myśleć o możliwościach regulacji danego krzesła, jakie chcemy wybrać. Każdy pracownik ma inną sylwetkę i dlatego użytkownik musi mieć możliwość dopasowania krzesła do własnych oczekiwań. Najlepsze będą takie oparcia w fotelach, które mają możliwość regulacji w zakresie jego wychylenia jak i też samej wysokości. Taka regulacja, jeśli będzie szybka do wykonania sprawi, że każdy dopasuje fotel do osobistych oczekiwań. Znaczenie ma także to przy jakim biurku praca będzie wykonywana, dlatego musimy starać się o wybranie fotela, który będzie miał regulowaną wysokość siedziska. Chodzi o to, by zawsze dopasować wysokość siedzenia do stołu czy biurka, przy jakim będzie się pracowało. Fotel nie może być ani za wysoki ani za niski dla pracownika. Dobrze sprawdzają się takie propozycje, które mają specjalny podnóżek, gwarantujący nogom stabilność.

Kupując fotel biurowy najlepiej będzie w sklepie dobrze go sprawdzić i w miarę możliwości testować jego możliwości. Nie jest najważniejsza estetyka takiego fotela ale jego praktyczne możliwości i dlatego właśnie trzeba brać pod uwagę funkcjonalność a nie tylko estetykę. Oczywiście krzesło musi też dobrze wyglądać, ale nie to musi być priorytetem. Przy zakupie trzeba sobie usiąść przynajmniej na kilku modelach, by w ten sposób sprawdzić jak dane krzesło się sprawdza, czy rzeczywiście jest odpowiednio dla nas wygodne. Warto także sprawdzić czy krzesło jest solidnie wykonane i czy przy intensywnym użytkowaniu będzie w stanie zachowywać swoje konkretne właściwości, które gwarantują to, że jest ono komfortowe. Jeśli nie ma szans na to, by sprawdzić czy dany fotel jest odpowiednio wygodny to tak naprawdę nie ma sensu go kupować, ponieważ w takim przypadku można powiedzieć, że wybieramy przysłowiowego kota w worku i tak naprawdę nie wiadomo na co konkretnie trafimy.

Funkcje foteli biurowych Cena fotela oczywiście jest jakimś wyznacznikiem, ale nie zawsze trzeba się nią przede wszystkim kierować. Znajdą się bowiem takie fotele, które będą drogie a jednak nie będzie można powiedzieć, że to dobra propozycja. Nie można też kupować fotela szukając maksymalnych oszczędności, ponieważ to co tanie tak naprawdę nie ma nic wspólnego z profesjonalnym fotelem biurowym i siedząc na takim fotelu przez wiele godzin szybko zauważymy, że nie spełnia naszych oczekiwań i tak naprawdę jego kupno było błędem. Przed zakupem najważniejsze będzie sprawdzenie jakie możliwości regulacyjne ma dany fotel.

Autor

Aneta Hućko

Pracownik biurowy - Bydgoszcz.

Zobacz również