Czy przechowywanie materiałów biurowych wpływa na Twoje morale?

Gdy brakuje Ci czasu i próbujesz znaleźć jakiś dokument lub plik, bardzo irytujące jest, gdy nie możesz łatwo znaleźć tego, czego potrzebujesz. Może się to wydawać drobnostką, ale z czasem może to doprowadzić do ogromnego problemu z wydajnością.

Posiadanie aktualnych i skutecznych systemów archiwizacji jest istotnym elementem efektywności biurowej, ale zdziwiłbyś się, jak wiele biur nie ma starannie zorganizowanych systemów w swoich magazynach biurowych! Może to wpływać na morale, sprawiając, że dzień pracy staje się bardziej frustrujący niż powinien.

Z tego powodu wiele firm decyduje się na przechowywanie danych w postaci cyfrowej, np. w chmurze. O wiele łatwiej jest szybko znaleźć to, czego potrzebujesz, za naciśnięciem jednego przycisku, a pod warunkiem, że pamiętasz o potencjalnych kwestiach bezpieczeństwa związanych z przechowywaniem danych w formie cyfrowej, może się ono okazać bardzo efektywnym sposobem przechowywania danych.

Jeśli zdecydujesz się na ręczny system archiwizacji lub połączenie tych dwóch rozwiązań, ważne jest, aby regularnie usuwać informacje, które nie są już potrzebne, i pozbywać się ich w odpowiedni sposób.

Jakie rodzaje systemów archiwizacji masz w swoim biurze?

Autor

Dominika Pietrzak

Designer przestrzeni biurowej, dba o to aby każda przestrzeń była zaprojektowana ergonomicznie - Warszawa.

Zobacz również